Dobra web stranica mora učinkovito odgovoriti na upite korisnika, ali imajte na umu da mora zadovoljiti i zahtjeve robota tražilice ako se želi natjecati za visoke pozicije u rezultatima pretraživanja za važne ključne riječi. Stoga je dobro pobrinuti se da optimizacija na web stranici bude što bolja. Postoje mnoga pitanja koja mogu biti vrlo važna za web stranicu.
Sitemap je datoteka čija se struktura temelji na skupu poveznica na sve podstranice koje su dio određene web stranice. Ovo je element koji je koristan i za korisnike i za robote. Za web stranicu temeljenu na CMS WordPressu, dobro bi rješenje bilo korištenje Yoast SEO dodatka koji će vam omogućiti automatsko generiranje karte. Istodobno će se ažurirati kako budete unosili izmjene. Ne zaboravite ovu kartu uvesti u uslugu Google Search Console, koja će vam omogućiti da procijenite sadrži li karta zastarjele URL-ove (tzv. mrtve poveznice) koji će sniziti poziciju stranice u tražilici.
Ova mala datoteka igra važnu ulogu u optimizaciji jer utječe na to kako web stranica komunicira s alatima za indeksiranje. Zahvaljujući tome, možete spriječiti pristup podstranicama, datotekama ili mapama za koje ne želite da se pojave u rezultatima pretraživanja. Sadržaj ove datoteke mora biti točan, stoga uvijek vrijedi provjeriti je li dobro pripremljena.
Tijekom pregledavanja interneta najvjerojatnije ste naišli na situaciju da se umjesto odgovarajuće podstranice pojavi greška 404. To može biti greška i korisnika i poslužitelja. Korisnikov problem je obično tipfeler koji se pojavi prilikom unosa adrese u preglednik. Još gore, kada na stranicu postavite link koji ne vodi nikamo (tzv. mrtvi link). Ova situacija se može dogoditi kada su napravljene promjene na stranici, što, nažalost, može uzrokovati probleme s prikazom. Ako promijenite adrese podstranica ili promijenite softver koji mijenja adrese, morat ćete pripremiti preusmjeravanje 301 koje usmjerava nove valjane adrese korisnicima i alatima za indeksiranje.
Uloga meta tagova u određivanju pozicije trenutno je nebitna, ali je važna u smislu klikabilnosti. Prezentacija rezultata pretraživanja je poput vrata za odluku za korisnika. Upotreba prikladnih riječi pomoći će osobi koja će za sebe odabrati mjesto da ode na mjesto. Morate paziti da ondje postavite važne ključne riječi, no ne možete ih umjetno nagurati jer Google trenutačno pokušava ukloniti takve rezultate sa svog popisa rezultata. Tekst treba uvijek služiti primatelju, a ne umjetno utjecati na poziciju, obmanjujući tražilicu.
Osnovna optimizacija svake web stranice zahtijevat će kontrolu naslova, odnosno onih oznaka koje bi indeksima trebale reći koje su informacije na pojedinoj stranici važne. Pretpostavlja se da bi dobro rješenje bilo postaviti na svaku podstranicu jedan H1 naslov s najvažnijom ključnom riječi, nekoliko H2 naslova, H3 naslova i tako dalje. Također je važno održavati hijerarhiju naslova i uvijek ih poredati od najvišeg (H1) do najnižeg (H6).
Roboti tražilice temelje se na atributu ALT, čija je zadaća opisati što je prikazano na danoj fotografiji. Stoga ne biste trebali dovesti do situacije u kojoj imate prazne ALT atribute na svojoj stranici.
Ako želite biti sigurni da je vaša stranica ispravno optimizirana, trebali biste provjeriti kako izgledaju poveznice unutar nje. Navigacija bi trebala biti prikladna i za korisnike i za tražilice. Trebaju biti dizajnirani na način da se izbjegne korištenje nizova brojeva ili slova koji korisniku ne bi dali nikakvu informaciju o sadržaju određene podstranice. Stoga je dobra ideja osigurati da vaše veze upućuju na informacije koje bi mogle biti tamo. Takve poveznice također će tražilica bolje obraditi. Moguće je da će redoslijed poveznica biti važan element koji će utjecati na poziciju stranice u tražilicama.
Društveni dokaz je psihološki fenomen u kojem ljudi promatraju radnje …
Neuromarketing kombinira neuroznanost i marketing kako bi razumio ponašanje potrošača …
SMS marketing postao je temeljni alat za moderna poduzeća u …